Zahraniční experti

Roland Ott je uměleckým ředitelem Braniborského státního orchestru Frankfurt. Absolvent Vysoké škole hudební v Drážďanech a kulturního managementu na Vysoké škole hudby a divadla v Hamburku. V letech 1989-2005 působil Roland Ott jako operní sólista a koncertní pěvec, později jako projektový manažer a výkonný producent v oblasti hudebního managementu. Nejprve pracoval pro Sony Classical ve Frankfurtu nad Mohanem a PolyGram/Universal Music v Hamburku, v roce 1999 přešel do Deutsche Grammophon v Hamburku.

V roce 2008 byl Roland Ott jmenován výkonným ředitelem dlouholetého švýcarského komorního orchestru Festival Strings Lucerne. V roce 2009 Roland Ott následoval výzvu Royal Opera House (ROH) v Londýně a jako výkonný ředitel interní mediální společnosti Opus Arte a ředitel Artists & Repertoire byl zodpovědný za širokou škálu mediálních projektů. V roce 2011 převzal Roland Ott vedení nového oddělení marketingu a médií Salcburského festivalu.

V roce 2013 převzal roli vedoucího marketingu a prodeje na Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, jednom z nejvýznamnějších festivalů klasické hudby v Německu. Od roku 2014 také přednáší kulturní a mediální management na univerzitě v Salcburku a na konzervatořích v Pekingu a Tianjinu (Čína).

 

Michaela Barchevitch se narodila v roce 1976 ve slovenském partnerském městě Martin. Vystudovala politologii a kulturní historii v Jeně a Antverpách a management cestovního ruchu v Piešťanech. Během studií pracovala v Anglii, Řecku a Německu pro různé kulturní a turistické agentury.

Od roku 1998 zastávala vedoucí pozice jako vyhledávaná kulturní manažerka po celé Evropě. Hovoří šesti jazyky a její zvláštní vášní je práce s orchestry a komorními soubory, včetně Mezinárodní akademie mladých orchestrů, projektu "Young Philharmonic Orchestra Jerusalem Weimar" a několikaletého festivalu "Pearls of Classical Music" v Jeruzalémě.

Od roku 2014 působí Michaela Barchevitch v Gothě, v regionu Gothaer Land a na národní i mezinárodní úrovni, kde hraje důležitou roli v kulturním prostředí jako umělecká ředitelka Durynské filharmonie Gotha - Eisenach.

 

Thomas Heißbauer je rodák z Rakouska, nadšený hudebník a kulturní manažer má za sebou téměř 20 let zkušeností v Salcburku, kde působil mimo jiné jako hornista v Mozarteum Orchestra Salzburg a Camerata Salzburg.

Po ukončení aktivní hudební kariéry v roce 2009 absolvoval Heißbauer magisterské studium kulturního managementu na Vysoké škole aplikovaných věd v Kufsteinu a následně byl v Mozarteum Orchestra Salzburg zodpovědný za orchestrální plánování a projektový management kulturního vzdělávání. Heißbauer zůstává výkonným ředitelem Vorarlberského symfonického orchestru do konce října 2018 a zároveň se ujal své funkce v Salcburku.

Do budoucna chce Heißbauer Salcburský kulturní spolek postavit do pozice pořadatele současných koncertů klasické hudby a při plánování programu klást vedle špičkových mezinárodních a rakouských orchestrů zvláštní důraz na hudební vzdělávání pro všechny věkové skupiny.

 

Tabare Perlas je uruguaysko-německý dirigent a umělecký manažer, od roku 2008 je generálním ředitelem berlínské nadace Daniel Barenboim Stiftung, která v rámci své mezinárodní nadační sítě provozuje několik hudebně vzdělávacích projektů iniciovaných Danielem Barenboimem, především West-Eastern Divan Orchestra a Barenboim-Said Akademie v Berlíně. Po studiu hudební vědy na univerzitě v Montevideu pokračoval Perlas ve studiu orchestrálního dirigování a uměleckého managementu na renomovaných hudebních akademiích v Norimberku a Výmaru.

Po ukončení studia v roce 1999 působil jako projektový manažer orchestru West-Eastern Divan Orchestra, založeného téhož roku ve Výmaru, kde se seznámil s Danielem Barenboimem. Od té doby je s tímto orchestrem úzce spjat jako jeho generální manažer. Mezinárodní úspěch projektu dokázal, že existuje způsob, jak se země Blízkého východu mohou spojit a navázat dialog. V letech 2001-2007 Perlas řídil také mezinárodní turné Staatskapelle Berlin v koncertní kanceláři Staatsoper Unter den Linden. Jako dirigent vystupoval na mezinárodní scéně s řadou orchestrů.

 

Jana Kubandová je uměleckou ředitelkou festivalu Viva Musica! Působila ale také jako Projektový manažer na festivalu Viva Musica! v Bratislavě. Působila také ve Vídni v IMZ International Music nebo v belgickém Ghentu na Royal Conservatory.